Coaching dla mam

Z chwilą z którą zostajesz mamą najczęściej wszystko się zmienia. Zmienia się Twoje postrzeganie świata, Twoje wartości, Twoje cele. I tak jest dobrze, tak ma być. Jesteś teraz w nowej roli. Dawnej to Twoje potrzeby stały na pierwszym miejscu, teraz wszystko nakierowane jest na potrzeby dziecka, Twoje są na drugim planie. Ten stan nie trwa jednak wiecznie, dziecko staje się coraz bardziej samodzielne i krok po kroku przychodzi czas odzyskiwania miejsca na realizację własnych marzeń i budowania równowagi pomiędzy Twoimi potrzebami a potrzebami dziecka. Nie jest to łatwe zadanie: móc zrealizować własny potencjał a jednocześnie dać nieograniczoną, bezwarunkową miłość, uwagę, przestrzeń i czas, aby dziecko mogło realizować swój. W takim momencie może wspomóc Cię dobrze przeprowadzony coaching, a jeśli nie masz takiej możliwości self coaching.

Coaching to towarzyszenie człowiekowi  w rozwoju, odkrywanie jego potencjału i wspieranie go realizacji jego planów i marzeń. Coaching bazuje na umiejętnościach i wiedzy, którą już masz, ale pomaga też odkrywać nowe zasoby, z których jeszcze nie zdawałaś sobie sprawy. Jego atutem jest indywidualne podejście do Ciebie, Twoich problemów i wyzwań. Coaching pozwala obrać właściwy kierunek i sporządzić realistyczny plan działań. Coaching pozwala usłyszeć siebie w natłoku obowiązków i spraw do załatwienia, daje poczucie mocy i sprawczości, przywraca poczucie kontroli nad swoim życiem.

Coaching dla mam jest szczególny, bo wynikający z ich wyjątkowej sytuacji.

Mama może wybierać spośród kilku rodzajów coachingu:

Life Coaching pozwala odpowiedzieć mamie na pytanie co dla niej jest ważne, co dla niej znaczy spełnione życie, czym jest życiowy sukces i nakreślić drogę ku realizacji jej marzeń.

Job coaching pozwala mamie zbudować karierę, która uwzględnia jej nową sytuację życiową i pomaga lepiej radzić sobie z wyzwaniami, jakie przed nią stają zarówno w pracy jak i w domu.  

Bussines Coaching pomaga mamie zbudować prosperujący biznes w oparciu o jej wartości i w zgodzie z jej życiowymi celami.

Parent Coaching wspiera stawanie się taką mamą jaką zawsze chciałaś być i pomaga radzić sobie z codziennymi wyzwaniami macierzyństwa.

I wreszcie Self Coaching to droga samoświadomości i nieustannego samorozwoju, która prowadzi Cię tam gdzie chcesz, tak abyś mogła powiedzieć: „moje życie jest udane, spełnione, takie jak chciałam”

Blog Coaching dla Mam porusza tematy związane z rozwojem osobistym, macierzyństwem, poszukiwaniem własnej drogi zawodowej poprzez kreowanie własnego biznesu oraz budowaniem równowagi pomiędzy różnymi sferami życia, tak aby pomóc Mamom obrać kierunek ku szczęśliwemu i spełnionionemu życiu w zgodzie ze swoimi najgłebszymi wartościami.

Spis treści na blogu Coaching dla Mam:

 1. Pracująca Mama
 2. Biznes dla Mam na urlopie wychowawczym
 3. Jak założyć firmę
 4. Jak zarejestrować firmę
 5. Pomysł na biznes dla Mam: franczyza
 6. Bizes dla Mam: konsultant ślubny
 7. Własny bizes dla Mam: biuro rachunkowe
 8. Coachingowe umiejętności dla Mam
 9. Przykazania Biznes Mamy
 10. Biuro tłumaczeń – pomysł na biznes dla Mam
 11. Wystarczająco Dobra Mama
 12. Sposób na sukes: dobrze wybrany cel
 13. Jak poradzić sobie z Wewnętrznym Krytykiem
 14. Jak być dobrą dla siebie